banner_subpage.png


Pierwszy wykład wygłoszony przez doktora inżyniera Piotra Lecha dotyczył problemów związanych z wyborem środowiska i tworzeniem oprogramowania dla urządzeń Internetu rzeczy (IoT). Dowiedzieliśmy się, że nie zawsze tanie, na pierwszy rzut oka, rozwiązania są korzystne finansowo oraz, że rozwiązywanie problemów z nimi związanych, może nam zająć wiele czasu.

Kolejny wykład „Jak Pitagorasa i Bacha połączył Hertz czyli o strunach, strojach i częstotliwości” wygłosił doktor inżynier Witold Mickiewicz. Podczas zajęć obejrzeliśmy ciekawe pokazy muzyczne i mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak częstotliwość dźwięku wpływa na jego wysokość i odczucie głośności.

Równie ciekawe wystąpienie, podczas którego mogliśmy obejrzeć i dotknąć prawdziwe lasery, dotyczyło współczesnych technologii laserowych. Wykładowcą był doktor inżynier Andrzej Ziółkowski.

Ostatni wykład "Modelowanie przetworników elektromagnetyczno-akustycznych" został wygłoszony przez doktora habilitowanego inżyniera Marcina Ziółkowskiego. Dowiedzieliśmy się, jak wzbudzić falę dźwiękową i ultradźwiękową oraz gdzie wykorzystywane są przetworniki elektromagnetyczno-akustyczne.

Podczas trwania wykładów w holu wydziału odbywały się warsztaty „Mój pierwszy układ elektroniczny”. Można było na nich spróbować swoich sił w lutowaniu układów elektronicznych. Kilku uczniów 1Ta2 zmontowało elektroniczną kostkę do gry.