FRSE
Kolejne projekty międzynarodowe w Technikum Technologii Cyfrowych na lata 2024-25!
Informacje ogólne, rekrutacja
„Rozwijaj umiejętności technologiczne w multikulturowej Europie II”
Z dniem 01 grudnia 2023 w Technikum Technologii Cyfrowych rozpoczęły się dwa kolejne projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Pierwszy z nich jest kontynuacją projektu Erasmus pt. „Rozwijaj umiejętności technologiczne w multikulturowej Europie”. Został on zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Pula dofinansowania to 466 065,32 PLN.
Tym razem uczniowie Technikum wyjadą na miesięczne praktyki do Granady w Hiszpanii oraz do Lizbony w Portugalii. 26 uczniów oraz 4 nauczycieli będzie doskonalić umiejętności IT jesienią 2024 roku oraz wiosną roku 2025.
Informacje bieżące dotyczące realizacji projektu dostępne na Fb TTC
Rekrutacja Granada
W dniach: 11.12.2023 – 22.12.2023 będzie trwał nabór wniosków do projektu obejmującego wyjazdy uczniów na czterotygodniowe praktyki do Granady.
Projekt adresowany jest do uczniów klas czwartych Technikum Technologii Cyfrowych i realizowany jest w ramach projektu „Rozwijaj umiejętności technologiczne w multikulturowej Europie II”. To już druga edycja staży w Hiszpanii. Wyjazd jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej a uczestnicy nie ponoszą kosztów wyjazdu i przygotowania do niego.
W ramach praktyk 13 uczniów odbędzie czterotygodniowy kurs tworzenia gry komputerowej w Arcan Studios w Granadzie, Hiszpania. Dwóch nauczycieli przedmiotów zawodowych odbędzie dwutygodniowy kurs projektowania i druku 3D.
Wyjazd zaplanowany jest w terminie: 25.08.2024 r. – 20.09.2024 r.
Dokumenty rekrutacyjne: zgłoszenie, deklaracja udziału lub zgoda na udział w projekcie (dla uczniów niepełnoletnich), kopia świadectwa ukończenia klasy trzeciej, kopie certyfikatów/ zaświadczeń ukończenia kursów branży IT lub pokrewnych nie starszych niż z 2022r., kopie dyplomów poświadczających wysokie miejsca w konkursach branżowych itp. przyjmuje sekretariat Szkoły, w terminie nieprzekraczającym 22.12.2023 godz. 12.00.
Uczniowie z niepełnosprawnością, dysleksją, dyskalkulią, o niskim statusie społecznym, z rodzin wielodzietnych, zastępczych lub wychowywanych przez jednego z rodziców, z terenów wiejskich mają możliwość uzyskania dodatkowych punktów w rekrutacji, pod warunkiem dołączenia dokumentów poświadczających powyższe. (np. opinie z poradni, zaświadczenia z MOPR o pobieraniu zasiłków, karta dużej rodziny itp.)
O wynikach rekrutacji, zainteresowani zostaną poinformowani nie później niż do końca stycznia 2024 r. [dokumenty rekrutacyjne w archiwum strony]
Rekrutacja Lizbona:
W dniach: 21.10.2024 – 31.10.2024 będzie trwał nabór wniosków do projektu obejmującego wyjazd uczniów na czterotygodniowe praktyki do Lizbony.
Projekt adresowany jest do uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Technologii Cyfrowych.
W ramach praktyk 13 uczniów (tj. 7 osób z klas III i 6 osób z klas IV) odbędzie czterotygodniowe praktyki w firmach informatycznych w Lizbonie, Portugalia; W ramach projektu dwóch nauczycieli przedmiotów zawodowych odbędzie dwutygodniowy kurs programowania HTML.
Wyjazd dla uczniów zaplanowany jest w terminie: 17.03.2025 r. – 09.04.2025 r.
Kurs dla nauczycieli zaplanowany jest na luty 2025 r.
Dokumenty rekrutacyjne: zgłoszenie, deklaracja udziału lub zgoda na udział w projekcie (dla uczniów niepełnoletnich), klauzule, regulamin wyjazdu TTC, kopia świadectwa ukończenia klasy drugiej/trzeciej, kopie certyfikatów/ zaświadczeń ukończenia kursów branży IT lub pokrewnych nie starszych niż z 2022r., kopie dyplomów poświadczających wysokie miejsca w konkursach branżowych itp. przyjmuje sekretariat Szkoły, w terminie nieprzekraczającym 31.10.2024 godz. 12.00.
Uczniowie z niepełnosprawnością, dysleksją, dyskalkulią, o niskim statusie społecznym, z rodzin wielodzietnych, zastępczych lub wychowywanych przez jednego z rodziców, z terenów wiejskich mają możliwość uzyskania dodatkowych punktów w rekrutacji, pod warunkiem dołączenia dokumentów poświadczających powyższe. (np. opinie z poradni, zaświadczenia z MOPR o pobieraniu zasiłków, karta dużej rodziny itp.)
O wynikach rekrutacji, zainteresowani zostaną poinformowani poprzez dziennik Librus nie później niż do końca listopada 2024 r.
Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie dostępny poniżej.
Regulamin Udziału i Rekrutacji w Projekcie dla uczniów 1.pdf
Formularze rekrutacyjne dostępne poniżej.
Formularze rekrutacyjne do druku dla uczniów.pdf
Nauczyciele kandydujący do projektu proszeni są o kontakt z koordynatorem projektu p. I. Stępień nie później niż do 31.12.2024 r.
Regulamin Udziału i Rekrutacji w Projekcie dla nauczycieli.pdf
„Rozwijaj umiejętności językowe w multikulturowej Europie”
„Rozwijaj umiejętności językowe w multikulturowej Europie” to projekt skierowany do kadry nauczycielskiej;
Został on zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Pula dofinansowania wynosi 242 681,49 PLN.
W ramach mobilności 17 nauczycieli miało okazję realizować dwutygodniowe kursy językowe – angielskiego na Malcie, oraz hiszpańskiego w Granadzie. Udział nauczycieli w kursach ma związek z realizowanymi w szkole projektami globalnie. Zależy nam, by w przyszłe unijne projekty zaangażowana była cała kadra a podnoszenie kompetencji językowych ma to ułatwić.