banner_subpage.png

I EDYCJA

bieg_dla_marka.jpg

3 czerwca 2016 r. w Gimnazjum nr 6 odbył się pierwszy bieg charytatywny pod hasłem: „BIEGAMY - POMAGAMY. BIEG DLA MARKA” zorganizowany przez naszą szkołę oraz Technopark Pomerania pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Marek jest uczniem trzeciej klasy naszej szkoły. Jak każdy w jego wieku ma swoje marzenia i plany na przyszłość – pragnie zostać żołnierzem. Niestety, nie spodziewał się, że tak szybko będzie musiał stanąć do walki! W październiku usłyszał diagnozę: nowotwór złośliwy – potworniak z przerzutami. Wszyscy chcemy mu pomóc wygrać tę batalię, dlatego na terenie szkoły organizowaliśmy zbiórki, w które chętnie włączali się ludzie spoza społeczności szkolnej. Doskonałym finałem całorocznej akcji pomocy Markowi okazała się organizacja biegu charytatywnego. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie ze szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjów, Zespołu Szkół Budowlanych oraz dorośli, którzy swym udziałem chcieli wspomóc leczenie Marka. Odzew zaskoczył samych organizatorów – łącznie wydaliśmy 737 numerów startowych! Najliczniejszą grupę wśród szkół (aż 82 osoby wraz z opiekunami!) stanowili uczniowie z SP 10. Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem w Technoparku Pomerania z rekordzistą Księgi Guinnessa (366 maratonów w 366 dni) – Ryszardem Kałaczyńskim. Po uroczystym otwarciu imprezy nadszedł czas na rozgrzewkę i bieg szkół podstawowych, następnie pobiegli uczniowie z gimnazjów, a na zakończenie dorośli. Po przekroczeniu mety każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Marka. W przerwie między kolejnymi etapami biegu na gości czekała loteria, w której każdy los okazał sie wygrany! Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez organizatorów atrakcje – gra w megapiłkarzyki, oglądanie sprzętu militarnego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, a także pojazdów z Muzeum Motoryzacji i Wojskowości w Tanowie oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Na biegaczy czekała również kawiarenka „U Stefanka”, w której można było poczęstować się pysznym domowym ciastem, owocami oraz pożywić się pajdą chleba ze smalcem. W pomoc w organizację biegu zaangażowało sie wiele firm oraz osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy! Impreza zakończyła się dużym sukcesem. Wszyscy opuszczali mury naszego gimnazjum z uśmiechem na twarzy. To z pewnością pierwszy, ale nie ostatni bieg charytatywny!

GALERIA Krywan Foto

GALERIA Fotografia sportowa - dulny foto

II EDYCJA

 

 

plakatLukas.jpg

 

Druga edycja biegu charytatywnego "Biegamy! Pomagamy!" już za nami. Dla Łukasza pobiegło około 800 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i dorosłych. Imprezie towarzyszył minifestyn - biegacze mogli posilić się domowym ciastem, owocami czy pajdą chleba. Jednak najdłuższa kolejka ustawiała się przed stoiskiem z watą cukrową, która swą słodyczą wywołała uśmiech na niejednej twarzy! Na uczestników biegu czekała również loteria fantowa, w której każdy los okazał się wygrany!
Czekając na ogłoszenie wyników można było zagrać w megapiłkarzyki, usiąść w zabytkowych samochodach, rosomaku oraz porozmawiać z żołnierzami, którzy okazali się prawdziwymi pasjonatami swojego zawodu.
Biegacze otrzymali pamiątkowe medale, a na najlepszych czekało miejsce na podium, puchary i pamiątki ufundowane przez Biuro Prezydenta Miasta.

Dla Łukasza Pobiegli uczniowie i nauczyciele SP 10, SP 11, SP 41, SP 48, SP 56, SP 68, SP 69, SP STO, SP TAK, GIM 2, GIM 6, GIM 20, GIM 33 i GIM 34. Dziękujemy!
Mieszkańcy oraz uczniowie szczecińskich szkół po raz kolejny pokazali, że chcą i lubią pomagać innym. Zatem, do zobaczenia za rok!

 

GALERIA

III EDYCJA

PlakatIwonaPatrycjasmall.jpg

Patrycja jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum i cierpi na syringomielię (jamistość rdzenia kręgowego). Choroba ta jest niezwykle rzadka i cechuje się postępującą niepełnosprawnością ruchową kończyn górnych i dolnych. Z dnia na dzień choroba postępuje. Patrycja wymaga nie tylko stałej opieki, ale i długotrwałej rehabilitacji, leczenia oraz kosztownego sprzętu. Szansą dla Patrycji jest operacja w Barcelonie, która zatrzymałaby postępy choroby.

            Iwona to uczennica trzeciej klasy gimnazjum, która zmaga się z chorobą genetyczną – neurofibromatozą NF – 1. Powstały w wyniku choroby guz przemieszcza się, wywołując m. in. bóle głowy, kręgosłupa, lewej nogi, padaczkę, niedokrwienie organizmu, omdlenia, zaburzenia widzenia. Iwona objęta jest kosztownym leczeniem farmakologicznym.

            Spotkajmy się 8 czerwca w TTC i wspólnie pobiegnijmy po zdrowie dla Patrycji i Iwony!