banner_subpage.png


VRtourPKOBP

       10 czerwca akcja VRtourPKOBP zawitała do TTC. Interaktywna lekcja o zarządzaniu domowym budżetem w wirtualnym mieszkaniu na gogle VR.

Zajęcia są częścią projektu Kasa z Klasą realizowanego w PKO BP w ramach przedmiotu Biznes i Zarządzanie pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Lekcja przenosi uczniów do wirtualnego mieszkania w Warszawie gdzie w warunkach zbliżonych do rzeczywistości muszą poradzić sobie z „ogarnięciem” domowych wyzwań jak opłacenie rachunków, nakarmienie rybek, przygotowanie posiłku czy utrzymanie porządku w domu z segregacja śmieci na czele.

Co jakiś czas dzwoni telefon od mamy czy taty z małą prośbą. Skąd to znamy ;).

W trakcie pobytu wzajemnie się wspierają, odpowiadają na quizy z podstaw finansów. W tych „ekstremalnych” warunkach spędzają 3 wirtualne dni podczas których mierzą się z „trudami” dnia codziennego.

Realna nauka w nowoczesnej formie to przyszłość na którą PKO BP jest już gotowy, a nas wzmacnia w opanowaniu trudnej sztuki życia "od pierwszego do pierwszego".
Zajęcia spotkały się z dobrym odbiorem, zaciekawiły problematyką ekonomiczną ale i nie na co dzień można bawić się w świecie VR.Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Sulikowskiemu Dyrektorowi Oddziału PKO Bank Polski za zorganizowanie tych zajęć. Rangi nadaje również fakt, że jako jedyna szkoła w Szczecinie spośród współpracujących szkół z PKOBP tylko my mieliśmy okazję brać udział w tej lekcji na sprzęcie VR. To było niezapomniane doświadczenie!

 

20240610_091447.jpg

20240610_091535.jpg

20240610_091604.jpg