banner_subpage.png


 

matematyka.JPG

 

         Gorąco zachęcamy uczniów naszego technikum do wzięcia udziału w XII edycji  Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński, a jednym z partnerów Muzeum Narodowe w Szczecinie, gdzie prace konkursowe będą wystawiane. Idea konkursu to popularyzowanie matematyki i sztuki poprzez fotografię. Konkurs jest powszechny i bezpłatny.

           Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 października 2021 roku wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: www.mwo.usz.edu.pl  i przysłać od jednej do sześciu własnych fotografii zaopatrzonych w tytuły i opisy. Zdjęcia konkursowe mogą przedstawiać pojęcia, prawidłowości, metafory związane z królową nauk (np. liczby, funkcje, twierdzenia, figury, przekształcenia). Oceniana jest oryginalność ukazania piękna, użyteczności i uniwersalności matematyki.

           Najciekawszy opis matematyczny będzie nagrodzony dodatkową nagrodą Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Ubiegłoroczna pula nagród przekroczyła 10 000 zł (tablety, smartfony, sprzęt sportowy, książki, bilety). Laureaci i ambasadorzy konkursu otrzymali również dyplomy i listy gratulacyjne – między innymi od Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

          Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem na stronie www.mwo.usz.edu.pl, gdzie znajduje się wiele innych informacji o konkursie oraz poinformowanie o uczestnictwie nauczycieli matematyki. Uczestników konkursu docenimy ocenami za aktywność.