banner_subpage.png


Technikum Technologii Cyfrowych w Turcji!

W dniach 7-14.12.2019 r. uczniowie i nauczyciele Technikum Technologii Cyfrowych gościli
w tureckim mieście Samsun. Wyjazd był pierwszą wizytą partnerską związaną z realizacją projektu pt. „Nie dla przemocy i dyskryminacji” w ramach programu Erasmus+. Podczas pobytu w Samsun  uczestnicy spotkania mieli okazję  poznać przedstawicieli szkół z Turcji, Grecji, Włoch i Rumunii.

Podróż rozpoczęła się zwiedzaniem perły Orientu – Stambułu, miasta  fascynującego turystów wieloma  wyjątkowymi miejscami . Na trasie naszej wędrówki nie zabrakło najważniejszych atrakcji turystycznych, zobaczyliśmy: Hagię Sofię, Błękitny Meczet, Pałac Topkai, Cisternę, Grand Bazar. Zwieńczeniem wycieczki był rejs po Bosforze.

Kolejne dni upłynęły na bliższym poznaniu partnera tureckiego oraz na pogłębieniu tematu przemocy i dyskryminacji w państwach biorących udział w projekcie. Każdy kraj przedstawił prezentację,
w której znalazły się najważniejsze informacje dotyczące omawianych problemów:  dane statystyczne,  przyczyny, metody  zapobiegania i zwalczania zachowań przemocowych. Podczas wspólnych zajęć realizowanych w międzynarodowych grupach powstały projekty banera i logo. Ponieważ wykonawcy wykazali się dużą kreatywnością, wybór najlepszych prac nie był łatwy.

W czasie wolnym poznawaliśmy kulturę, historię Turcji oraz przepiękne okolice miasta Samsun. Szkoła partnerska zadbała o nasze dobre humory, pełne żołądki i przemiłe wspomnienia.

Kolejny wyjazd odbędzie się na początku marca 2020 r. do Grecji, gdzie uczestnicy projektu będą uczyli się, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z przemocą czy dyskryminacją. Już nie możemy się doczekać.